Zbyt wysoki sufit... Czyli jak zawiesić żyrandol ?
10.jpg

Wysokie sufity wymagają wysokich lamp, które niejednokrotnie mogą sprawić właścicielowi kłopot. Dopasowanie lampy, którą kupiliśmy może spowodować dziką frustrację, spowodowaną koniecznością szukania dodatkowych przewodów, wzywania elektryka, czy telefonów do pana "złota rączka". Właśnie w tym miejscu pojawiamy się my i bierzemy na siebie całą odpowiedzialność :)

To na jakiej wysokości zostanie powieszona lampa nie jest tylko kwestią estetyczną. Zbyt wysoko powieszony żyrandol spowoduje, że pomieszczenie będzie niedoświetlone lub będziemy musieli skorzystać ze zbyt mocnych żarówek, które zabierają urok i przytulność.

Żyrandol bardzo często pełni funkcję ozdobną, dlatego warto też ustawić go tak, aby był widoczny i sprawiał nam przyjemność.

Kupując oświetlenie do domu, sali weselnej czy altany starajmy się szukać rozwiązania, które będzie możliwe do zamontowania, estetyczne i zalecane przez producenta.

Dla przykładu inaczej zamontujemy żyrandol w altanie, gdzie dach schodzi się do szczytu, inaczej na belce w sali weselnej, a inaczej wielki i ciężki żyrandol piętrowy w antresoli.

Lampa powinna być stabilna, nie okręcać się, dlatego trzeba to dopasować do jej możliwości.

Wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom przygotowaliśmy kilka rozwiązań, które od lat stosujemy przy naszych lampach i z których jesteście najbardziej zadowoleni.Nr 1

Przedłużenie żyrandola na jednym łańcuchu lub cięgnie (rurce) z przewodem.

Jest to idealne rozwiązanie dla okrągłych żyrandoli oraz dla żyrandoli piętrowych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu lampa będzie stabilna, ponieważ przedłużenie jest grube i masywne. Co ważne, żyrandol który już jest oryginalnie zawieszony na 3 przewodach nie wyglądałby dobrze, gdyby był w ten sposób poprowadzony aż pod sufit. Zazwyczaj takie rozwiązanie stosujemy w bardziej masywnych lampach tj.Lampa Koło od wozu lub Lampa Piętrowa .Najlepiej jest zrobić dodatkowe mocowanie, które zbiera rozgałęzienie w jeden punkt i tak ciągnie się pod sufit. Daje to lekkość przy suficie, a przedłużenie nie rzuca się w oczy. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w lampach, które są wykonane na cięgnach tj. np. Lampa belka dębowa , ponieważ dzięki temu rozwiązaniu będzie stabilna.

Nr 2

Przedłużenie składające się z dwóch elementów, które idealnie sprawdzi się przy zawieszeniu lampy typu belka, która z racji długości potrzebuje dwóch punktów przyczepu, tj.Lampa belka

Nr 3

Przedłużenie składające się z trzech punktów zaczepu, które można zastosować przy lampach przedłużanych na niewielką odległość. Można to zrobić np. w lampie Żyrandol drewniany lub Żyrandol rustykalny. Takie rozwiązanie to najzwyczajniej wydłużenie zawiesia, które już jest w danym modelu. Dobrze wygląda to, gdy przedłużenie nie jest zbyt długie. Przy dłuższym przedłużeniu warto rozważyć przedłużenie na jednym łańcuchu, aby nie zaburzyć proporcji lampy.

Wielu z Was pyta o to, jak będzie wyglądało połączenie lampy z przedłużeniem. Wiadomo, każdy chce, aby jego lampa prezentowała się estetycznie, dlatego o tą kwestię również nie musicie się martwić. Wystarczy określić swoje oczekiwania i z pewnością sobie z tym poradzimy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl